Založ si blog

Západní pokrytci mohli zabrániť vojne! Ale nechceli!

Americká a britská rozviedka vedeli, že sa Rusko chystá vojensky vstúpiť do Ukrajiny. Táto skutočnosť dodávala smrteľnej vážnosti požiadavkám Vladimíra Putina na novú európsku bezpečnostnú architektúru. Zo všetkých najdôležitejšia bola požiadavka, že Ukrajina nikdy nevstúpi do NATO. Ak by západ dal Putinovi túto záruku, stačil jediný podpis a k nijakému ozbrojenému konfliktu by nedošlo.

Putin zdôrazňoval, že Rusko sa cíti byť ohrozené postupom paktu NATO až k jeho bezprostredným hraniciam. Pri demontáži socialistického východného bloku bola totiž jednou z podmienok Michaila Gorbačova, aby sa NATO ďalej nerozširovalo smerom na východ. Táto podmienka však nebola západom dodržaná. Došlo k jej vierolomnému porušeniu a vojenský pakt NATO sa začal pomaly, plíživo a zákerne približovať k hraniciam Ruska. A keď už došlo až na Ukrajinu, na bezprostredného veľkého suseda Ruska, Rusko sa cítilo byť ohrozené.

Rusko malo uveriť smiešnemu tvrdeniu, že sa nemá čoho báť, pretože NATO je iba čisto obranným paktom. Útok na Irak pod falošnou zámienkou, ako i letecká likvidácia vojenských síl Muammara Kaddáfího v Líbyi však hovoria o opaku.

USA a Británia majú svoje rozviedky, ktoré vedeli o plánovanom ruskom vojenskom zásahu na Ukrajine, ale svoju rozviedku má aj Rusko, a tá zase vie o dlhodobých plánoch západu. Vie o tom, že jeho zámerom je prijať Ukrajinu do NATO, nasunúť k hraniciam Ruska masívny vojenský potenciál a z Ukrajiny, ako z obrovského nástupného priestoru potom zaútočiť na Rusko s cieľom zmocniť sa jeho prírodných zdrojov.

Z pohľadu Vladimíra Putina sa už nedalo čakať. Z pohľadu Ruska, systematicky agresívne obkolesovaného silami NATO bola na stole jediná otázka: Buď my teraz, alebo oni potom! Buď my teraz vojensky obsadíme Ukrajinu a spravíme z nej neutrálnu nárazníkovú zónu, ktorá bude oddeľovať sily NATO od hraníc Ruska tak, ako sa o tom dohodol so západom už Gorbačov, alebo budeme čakať, kým bude Ukrajina prijatá do NATO a vznikne z nej nástupný priestor pre vojenskú agresiu do Ruska.

Práve preto, ako to najdôležitejšie zo všetkého, žiadal Putin od západu záruku, že Ukrajina nebude nikdy prijatá do NATO. Tvárou tvár k tejto jeho základnej požiadavke však z úst západných pokrytcov zneli iba slová o tom, že predsa každá krajina si môže slobodne vybrať, kam chce patriť. Dobre totiž vedeli, že protizákonným pučom dosadená, pro americká ukrajinská bábková vláda bude so stopercentnou istotou žiadať o vstup do NATO.

Je preto obrovským, hnusným pokrytectvom vidieť západných i našich politikov, ako sú rozhorčení z vojny na Ukrajine. Avšak ešte včera mali plné ústa rečí o tom, že každá krajina si môže slobodne vyberať svoju orientáciu, či chce patriť do NATO, alebo nie. Západ vedel, ako smrteľne vážne berie Putin túto otázku vo vzťahu k budúcej bezpečnosti Ruska, ale záruku neutrality Ukrajiny mu nedal. A teraz sú zrazu všetci pokrytecky zhrození, keď došlo k vojne, ktorej by sa dalo zo strany západu zabrániť jediným podpisom.

Vojna je hrozná, pretože prináša veľké materiálne škody a predovšetkým obete na životoch, nech už sú na tej, alebo onej strane. Veci však nie sú vôbec tak čiernobiele, ako sa nám mediálne prezentujú. Je naivné hovoriť o ušľachtilom západe a o démonickom Rusku. Ide tu o boj dvoch mocností, z ktorých jedna háji svoju bezpečnosť a svoje pozície, zatiaľ čo druhá agresívne a systematicky postupuje od západu smerom na východ. A tento postup by sa nezastavil ani na Ukrajine, ale pokračoval by ďalej, v snahe zmocniť sa obrovských ruských prírodných zdrojov.

Obeťou tohto zápasu mocností sú obyčajní ľudia, postihnutí ozbrojeným konfliktom, k čomu by ale vôbec nemuselo dôjsť, keby bolo na západe trochu dobrej vôle. Preto je krv obetí aj na ich ich rukách. Lebo mier nebol pre nich vôbec tak dôležitý, ako tvrdia, ale dôležitejšie boli pre nich ich vlastné mocenské záujmy.

To čo sa deje dnes má veľkú podobnosť s kubánskou krízou, kedy Rusi nainštalovali na Kubu svoje rakety, čím sa americké mestá dostali do ich bezprostredného dostrelu. Američania sa cítili byť ohrození a vznikla kríza, podobná tej dnešnej. Nakoniec však Rusi mali toľko inteligencie, že situáciu ďalej nevyhrocovali a svoje rakety z Kuby stiahli.

Dnes však, keď sa to isté opakuje v opačnom garde a Američania sa so svojou vojenskou silou plánujú nasunúť do Ukrajiny, cíti sa byť Rusko ohrozené tak isto, ako cítili USA za čias kubánskej krízy. Dnes však Američania a západ nemali toľko inteligencie, aby ustúpili a nevyhrotili situáciu do krajností. A preto zapríčinili to, čo sa deje. Práve oni svojim neústupným postojom vyvolali vojnu, ktorej mohli veľmi jednoducho zabrániť. A títo zločineckí pokrytci budú teraz démonizovať Rusko a sami seba pasovať za nositeľov práva, demokracie a mieru.

Tento článok vznikol preto, aby označil vinníkov, ktorí sú zodpovední za utrpenie obyčajných ľudí, spôsobené mocenským vojenským konfliktom, pričom pri troche dobrej vôle sa všetkému tomuto utrpeniu a všetkým týmto tragédiám dalo zabrániť. Ale žiaľ, toľko dobrej vôle sa na humanistickom západe nenašlo. A preto tu teraz máme mŕtvych, ranených a tisíce ľudí na úteku.

A úplne na záver je ešte treba zdôrazniť, že v dnešnej dobe podvodu a klamstva by si ľudia už konečne mali zvyknúť, že skutočnosť je takmer vždy úplne iná, než sa prezentuje v médiách. Či už napríklad v prípade pandémie, alebo aj teraz, v prípade vojny na Ukrajine.

Zničenie Kachovskej priehrady a ničenie princípu Pravdy!

26.06.2023

Účelom tohto textu nie je obhajoba Ruska, alebo Ukrajiny. Jeho účelom je obhajoba samotného princípu Pravdy, tvárou v tvár bezprecedentnej lži. Ak sa hlbšie zamyslíme nad informáciami o zničení Kachovskej priehrady a budeme čerpať iba z oficiálnych médií, dospejme k nasledovnému záveru: Bezprostredne po zničení priehrady a zaplavení veľkého územia došlo k zahájeniu [...]

Tragické skutočnosti, súvisiace s prúdením vnútorných energií

13.06.2023

Aby bolo správne pochopené, o čo sa jedná, pozrime sa na nemecký fašizmus v tridsiatych a štyridsiatych rokoch 20. storočia. A pozrime sa na toto obdobie z hľadiska toku neviditeľných vnútorných energií. Nemecký fašizmus predstavoval v Európe fenomén, ktorý postavil každého človeka pred nutnosť učiniť jednoznačné rozhodnutie v zmysle slov buď, alebo. Buď za fašizmus, [...]

Zostaňme ľuďmi! Vždy a v každej situácii!

05.06.2023

V istom blogu na sme.sk, s počtom prečítaní 9000, sa jeho autor tešil z toho, koľko Rusov už „zdochlo“ vo vojne a ľutoval, že ich „nezdochlo“ viac. Normálnemu človeku je ľúto, ako mŕtvych Rusov, tak i mŕtvych Ukrajincov. Postoj spomínaného blogera, tolerovaný platformou sme.sk, je svedectvom elementárnej straty ľudskosti, prejavujúcej sa súcitom s blížnymi. Je [...]

Alexandr Lukašenko

Švajčiarsky súd oslobodil bývalého agenta bieloruskej eskadry smrti

28.09.2023 22:46

Garavského súdili za nútené zmiznutie troch politických odporcov prezidenta Alexandra Lukašenka koncom 90. rokov 20. storočia.

javor, británia, hadrianov val, robin hood

V noci niekto vyrúbal zrejme najznámejší strom v Británii

28.09.2023 21:18

Išlo o javor, ktorý rástol neďaleko Hadrianovho valu na severe Anglicka.

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 73554x
Priemerná čítanosť článkov: 2829x

Autor blogu

Kategórie