Založ si blog

Západní pokrytci mohli zabrániť vojne! Ale nechceli!

Americká a britská rozviedka vedeli, že sa Rusko chystá vojensky vstúpiť do Ukrajiny. Táto skutočnosť dodávala smrteľnej vážnosti požiadavkám Vladimíra Putina na novú európsku bezpečnostnú architektúru. Zo všetkých najdôležitejšia bola požiadavka, že Ukrajina nikdy nevstúpi do NATO. Ak by západ dal Putinovi túto záruku, stačil jediný podpis a k nijakému ozbrojenému konfliktu by nedošlo.

Putin zdôrazňoval, že Rusko sa cíti byť ohrozené postupom paktu NATO až k jeho bezprostredným hraniciam. Pri demontáži socialistického východného bloku bola totiž jednou z podmienok Michaila Gorbačova, aby sa NATO ďalej nerozširovalo smerom na východ. Táto podmienka však nebola západom dodržaná. Došlo k jej vierolomnému porušeniu a vojenský pakt NATO sa začal pomaly, plíživo a zákerne približovať k hraniciam Ruska. A keď už došlo až na Ukrajinu, na bezprostredného veľkého suseda Ruska, Rusko sa cítilo byť ohrozené.

Rusko malo uveriť smiešnemu tvrdeniu, že sa nemá čoho báť, pretože NATO je iba čisto obranným paktom. Útok na Irak pod falošnou zámienkou, ako i letecká likvidácia vojenských síl Muammara Kaddáfího v Líbyi však hovoria o opaku.

USA a Británia majú svoje rozviedky, ktoré vedeli o plánovanom ruskom vojenskom zásahu na Ukrajine, ale svoju rozviedku má aj Rusko, a tá zase vie o dlhodobých plánoch západu. Vie o tom, že jeho zámerom je prijať Ukrajinu do NATO, nasunúť k hraniciam Ruska masívny vojenský potenciál a z Ukrajiny, ako z obrovského nástupného priestoru potom zaútočiť na Rusko s cieľom zmocniť sa jeho prírodných zdrojov.

Z pohľadu Vladimíra Putina sa už nedalo čakať. Z pohľadu Ruska, systematicky agresívne obkolesovaného silami NATO bola na stole jediná otázka: Buď my teraz, alebo oni potom! Buď my teraz vojensky obsadíme Ukrajinu a spravíme z nej neutrálnu nárazníkovú zónu, ktorá bude oddeľovať sily NATO od hraníc Ruska tak, ako sa o tom dohodol so západom už Gorbačov, alebo budeme čakať, kým bude Ukrajina prijatá do NATO a vznikne z nej nástupný priestor pre vojenskú agresiu do Ruska.

Práve preto, ako to najdôležitejšie zo všetkého, žiadal Putin od západu záruku, že Ukrajina nebude nikdy prijatá do NATO. Tvárou tvár k tejto jeho základnej požiadavke však z úst západných pokrytcov zneli iba slová o tom, že predsa každá krajina si môže slobodne vybrať, kam chce patriť. Dobre totiž vedeli, že protizákonným pučom dosadená, pro americká ukrajinská bábková vláda bude so stopercentnou istotou žiadať o vstup do NATO.

Je preto obrovským, hnusným pokrytectvom vidieť západných i našich politikov, ako sú rozhorčení z vojny na Ukrajine. Avšak ešte včera mali plné ústa rečí o tom, že každá krajina si môže slobodne vyberať svoju orientáciu, či chce patriť do NATO, alebo nie. Západ vedel, ako smrteľne vážne berie Putin túto otázku vo vzťahu k budúcej bezpečnosti Ruska, ale záruku neutrality Ukrajiny mu nedal. A teraz sú zrazu všetci pokrytecky zhrození, keď došlo k vojne, ktorej by sa dalo zo strany západu zabrániť jediným podpisom.

Vojna je hrozná, pretože prináša veľké materiálne škody a predovšetkým obete na životoch, nech už sú na tej, alebo onej strane. Veci však nie sú vôbec tak čiernobiele, ako sa nám mediálne prezentujú. Je naivné hovoriť o ušľachtilom západe a o démonickom Rusku. Ide tu o boj dvoch mocností, z ktorých jedna háji svoju bezpečnosť a svoje pozície, zatiaľ čo druhá agresívne a systematicky postupuje od západu smerom na východ. A tento postup by sa nezastavil ani na Ukrajine, ale pokračoval by ďalej, v snahe zmocniť sa obrovských ruských prírodných zdrojov.

Obeťou tohto zápasu mocností sú obyčajní ľudia, postihnutí ozbrojeným konfliktom, k čomu by ale vôbec nemuselo dôjsť, keby bolo na západe trochu dobrej vôle. Preto je krv obetí aj na ich ich rukách. Lebo mier nebol pre nich vôbec tak dôležitý, ako tvrdia, ale dôležitejšie boli pre nich ich vlastné mocenské záujmy.

To čo sa deje dnes má veľkú podobnosť s kubánskou krízou, kedy Rusi nainštalovali na Kubu svoje rakety, čím sa americké mestá dostali do ich bezprostredného dostrelu. Američania sa cítili byť ohrození a vznikla kríza, podobná tej dnešnej. Nakoniec však Rusi mali toľko inteligencie, že situáciu ďalej nevyhrocovali a svoje rakety z Kuby stiahli.

Dnes však, keď sa to isté opakuje v opačnom garde a Američania sa so svojou vojenskou silou plánujú nasunúť do Ukrajiny, cíti sa byť Rusko ohrozené tak isto, ako cítili USA za čias kubánskej krízy. Dnes však Američania a západ nemali toľko inteligencie, aby ustúpili a nevyhrotili situáciu do krajností. A preto zapríčinili to, čo sa deje. Práve oni svojim neústupným postojom vyvolali vojnu, ktorej mohli veľmi jednoducho zabrániť. A títo zločineckí pokrytci budú teraz démonizovať Rusko a sami seba pasovať za nositeľov práva, demokracie a mieru.

Tento článok vznikol preto, aby označil vinníkov, ktorí sú zodpovední za utrpenie obyčajných ľudí, spôsobené mocenským vojenským konfliktom, pričom pri troche dobrej vôle sa všetkému tomuto utrpeniu a všetkým týmto tragédiám dalo zabrániť. Ale žiaľ, toľko dobrej vôle sa na humanistickom západe nenašlo. A preto tu teraz máme mŕtvych, ranených a tisíce ľudí na úteku.

A úplne na záver je ešte treba zdôrazniť, že v dnešnej dobe podvodu a klamstva by si ľudia už konečne mali zvyknúť, že skutočnosť je takmer vždy úplne iná, než sa prezentuje v médiách. Či už napríklad v prípade pandémie, alebo aj teraz, v prípade vojny na Ukrajine.

O možnej príčine smrti Navaľného a hrozných duchovných súvislostiach

04.03.2024

Existujú veľmi silné indície, že Alexej Navaľnyj zomrel v trestaneckej kolónii za polárnym kruhom na syndróm náhlej zástavy srdca tak, ako naň zomierajú každodenne tisíce bezmenných ľudí po celom svete. Navaľnyj a vrátil z prechádzky, z mrazu do vykúrenej cely, chytil sa za srdce, spadol na zem a zomrel. Čo je príčina? Asi tušíte! Očkovanie! Navaľnyj bol ako [...]

Umenie a krása povznášajú dušu nahor

13.11.2023

Ale pozor! Nie hocijaké umenie a hocijaká krása. Musia spĺňať vysoké kritérium čistoty a ušľachtilosti. Kde však nájsť takéto umenie? Žiaľ, nie je ho veľa, ale predsa len existuje. Jedným z pozitívnych príkladov je tvorba môjho priateľa Tomáša Lajmona, ktorý sa profesionálne venuje zákazkovej umeleckej drevorezbe. Odbor „rezbár a umelecké spracúvanie dreva“ [...]

Vrahovia! Máte na rukách ukrajinskú krv!

30.10.2023

Tento článok vznikol z troch dôvodov. Za prvé zo súcitu a na pamiatku zosnulých padlých vojakov, ktorých rady sa už nesmú viac rozširovať. Za druhé preto, lebo nad Európu a USA sa vznášajú husté, temné mraky myšlienkových foriem vojny a jej ďalšieho pokračovania za každú cenu. Tieto vražedné a základnej ľudskosti odporujúce myšlienkové formy musia byť nahradené [...]

kremel shutterstock

Dôchodkyňa nakreslila na pamätník pri Kremli skratku HUR. Hrozí jej za to šesť rokov

17.07.2024 18:09

Nejde o prvý prípad svojho druhu, nedávno sa rovnaké písmená opakovane objavili na pamätníku sovietskeho maršala Georgija Žukova

Trump, Vance

Predhodia Ukrajinu Putinovi? Trump si vybral za viceprezidenta politika, ktorý ho prirovnal k Hitlerovi

17.07.2024 18:00

Musím byť úprimný. Je mi úplne jedno, čo sa stane s Ukrajinou, tak či onak. Toto povedal J. D. Vance, ktorý je nominantom republikánov na viceprezidenta.

Lemešany, Milan Majerský, IDS, KDH

Vráti nás KDH do 90. rokov? Svoje hodnoty chcú v ústave. Politológ: S koalíciou môžu nájsť zhodu. SNS hovorí jasné nie

17.07.2024 17:45

Koaličná zmluva jasne zakazuje podporu opozičných zákonov, uviedla pre Pravdu strana SNS.

supercela

Silné búrky, povodne, orkán a krúpy o veľkosti golfovej loptičky. Na Slovensko dorazila apokalypsa

17.07.2024 17:09, aktualizované: 18:05

Platí viacero výstrah druhého a dokonca aj tretieho stupňa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 84406x
Priemerná čítanosť článkov: 2911x

Autor blogu

Kategórie