Založ si blog

Mediálny monopol pravdy o Ukrajine spochybnený podobenstvom Krista!

Aj ľudia nie príliš znalí Ježišovho učenia poznajú známe podobenstvo o dvoch cestách. O ceste širokej, vedúcej do zatratenia, po ktorej kráča väčšina, a o ceste úzkej, vedúcej k spáse, ktorú nachádzajú iba nemnohí.

Ako to súvisí s Ukrajinou? Alebo, presnejšie vyjadrené, ako súvisí toto podobenstvo s informovaním medií o dianí na Ukrajine?

Súvis je nasledovný:

Kristus nám v podobenstve o úzkej a širokej ceste ukázal, aký je duchovný stav obyvateľstva našej planéty.

To znamená, že veci neduchovné a iba čisto materiálne, a s nimi súvisiaca lož, faloš, pokrytectvo, podvod, pretvárka a mnoho iných podobných negatív predstavuje širokú cestu, po ktorej kráča väčšina obyvateľstva.

A naopak, veci duchovné a s nimi súvisiace hodnoty, ako je spravodlivosť, opravdivosť, úcta k blížnym a iné pozitíva predstavuje úzku cestu, po ktorej sú na našej planéte schopní kráčať iba nemnohí.

Ježišovo podobenstvo o dvoch cestách hovorí o existencii princípu, na základe ktorého je na našej zemi vždy to väčšinové vzdialené od pravdy a ide nesprávnym smerom. A naopak, len v tom menšinovom je možné vidieť približovanie sa k pravde a k správnemu životnému smerovaniu.

A tento kľúčový princíp, na ktorý sme boli upozornení Kristom, platí bezvýhradne aj vo vzťahu k súčasnej mediálnej kampani o Ukrajine. A platí o to zvlášť, že sympatizanti väčšinového názoru, reprezentovaného veľkými médiami sa zaslúžili o to, aby boli všetky iné, čiže úzke cesty zasypané a zablokované. Aby masám obyvateľstva zostala iba jediná, a to široká cesta.

Zvykne sa hovoriť, že väčšina má vždy pravdu. Z hľadiska Ježišovho podobenstva je to však lož, pretože pravý opak je pravdou. Väčšina na našej zemi nikdy nemala pravdu!

Ale pozor! Lož, omyl a nepravdu však dokáže väčšina presadiť ako pravdu, pretože má na to silu väčšiny a všetky ostatné potrebné prostriedky.

Táto skutočnosť by ale nemala pomýliť žiadneho dobrého kresťana, vedomého si Ježišových slov a jeho upozornenia, kam vedú kroky po všetkých širokých cestách.

Žiaľ, mnohí kresťania nevnímajú slová Krista takto prakticky, a preto kráčajú ako stádo po širokej ceste práve toho obrazu diania na Ukrajine, ktorý je prezentovaný väčšinovými médiami. Bezmyšlienkovite sa spoliehajú na pravdu väčšiny, hoci v skutočnosti ju na našej zemi väčšina nikdy nemá a nikdy nemala. Lebo široká cesta väčšiny bola vždy, a stále je, vzdialená pravde.

Takáto je realita okolo nás a na túto skutočnosť nás upozornil Ježiš vo svojom podobenstve, aby sme jej dbali a boli si jej vedomí.

Nemyslime si preto, že ak sú určité informácie dookola opakované zo všetkých strán a zo všetkých médií, že sú naozaj pravdivé. Naopak, práve preto by nám to malo byť podozrivé! Malo by nám byť podozrivé kŕčovité úsilie o blokovanie akýchkoľvek iných opozičných názorov.

Tieto skutočnosti znamenajú, že všetko je inak, než sa oficiálne prezentuje. Nie je chcené, aby pravda o tom, čo sa deje na Ukrajine prenikala na verejnosť čo i len úzkymi pramienkami.

Túto skutočnosť naznačil aj pápež svojim výrokom, že každá minca má dve strany, a že vo vzťahu k vojne na Ukrajine má svoj nezanedbateľný diel viny aj západ, pretože sa prostredníctvom prijatia Ukrajiny do NATO plánoval natlačiť až k hraniciam Ruska, z čoho Rusko znervóznelo.

A preto ja ako kresťanka, vedomá si Ježišovho upozornia, som maximálne opatrná a rezervovaná k širokej ceste toho spoločenského názoru, ktorý teraz letí, a ktorý sa sa teraz mediálne podporuje. Lebo ako kresťanka viem, že nijaká zo širokých ciest na našej zemi nevedie nikdy správnym smerom.

Kam v skutočnosti vedú všetky široké cesty, o tom nám predsa jasne hovoria Ježišove slová, zaznamenané v evanjeliách. Držme sa preto v našom živote Pánových usmernení a preosievajme cez ne všetko, čo sa okolo nás deje, pretože inak sa stávame iba stádom, hnaným médiami po širokej ceste do nešťastia.

Zničenie Kachovskej priehrady a ničenie princípu Pravdy!

26.06.2023

Účelom tohto textu nie je obhajoba Ruska, alebo Ukrajiny. Jeho účelom je obhajoba samotného princípu Pravdy, tvárou v tvár bezprecedentnej lži. Ak sa hlbšie zamyslíme nad informáciami o zničení Kachovskej priehrady a budeme čerpať iba z oficiálnych médií, dospejme k nasledovnému záveru: Bezprostredne po zničení priehrady a zaplavení veľkého územia došlo k zahájeniu [...]

Tragické skutočnosti, súvisiace s prúdením vnútorných energií

13.06.2023

Aby bolo správne pochopené, o čo sa jedná, pozrime sa na nemecký fašizmus v tridsiatych a štyridsiatych rokoch 20. storočia. A pozrime sa na toto obdobie z hľadiska toku neviditeľných vnútorných energií. Nemecký fašizmus predstavoval v Európe fenomén, ktorý postavil každého človeka pred nutnosť učiniť jednoznačné rozhodnutie v zmysle slov buď, alebo. Buď za fašizmus, [...]

Zostaňme ľuďmi! Vždy a v každej situácii!

05.06.2023

V istom blogu na sme.sk, s počtom prečítaní 9000, sa jeho autor tešil z toho, koľko Rusov už „zdochlo“ vo vojne a ľutoval, že ich „nezdochlo“ viac. Normálnemu človeku je ľúto, ako mŕtvych Rusov, tak i mŕtvych Ukrajincov. Postoj spomínaného blogera, tolerovaný platformou sme.sk, je svedectvom elementárnej straty ľudskosti, prejavujúcej sa súcitom s blížnymi. Je [...]

Alexandr Lukašenko

Švajčiarsky súd oslobodil bývalého agenta bieloruskej eskadry smrti

28.09.2023 22:46

Garavského súdili za nútené zmiznutie troch politických odporcov prezidenta Alexandra Lukašenka koncom 90. rokov 20. storočia.

javor, británia, hadrianov val, robin hood

V noci niekto vyrúbal zrejme najznámejší strom v Británii

28.09.2023 21:18

Išlo o javor, ktorý rástol neďaleko Hadrianovho valu na severe Anglicka.

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 73550x
Priemerná čítanosť článkov: 2829x

Autor blogu

Kategórie