Založ si blog

Hlasovanie o vydaní Fica na väzobné stíhanie! Duchovný rozbor

Hneď, keď som z rozhlasu počula formuláciu obvinenia Róberta Fica zo založenia zločineckej skupiny mi bolo jasné, že ide o vykonštruované obvinenie. Že ide o divadlo pre verejnosť podobne, ako tomu bolo v päťdesiatych rokoch minulého storočia pri vykonštruovaných totalitných komunistických procesoch. To je úplne jasné! To predsa každý normálny človek cíti a vníma!

Týmto činom vláda iba pokračuje vo svojich fašizujúcich a totalitných praktikách, ktoré naplno rozvinula pri realizácii pandemických opatrení. Vládne fašistické šikanovanie, vydieranie, donucovanie, znásilňovanie a segregácia počas pandémie prešlo teraz kontinuálne do blokovania opozičných webov a do realizácie vykonštruovaných obvinení a súdnych procesov.

A pretože koalícia má v parlamente väčšinu, vyzeralo to, že Róbert Fico pôjde sedieť do kolúznej väzby. Vyzeralo to, že temnota, ktorou sú poznačené, ba doslova inšpirované kroky súčasnej vlády nakoniec zvíťazí. Ďalšie veľké víťazstvo temna už bolo na dosah a mnoho ľudí, schvaľujúcich tieto kroky cítilo víťazoslávne zadosťučinenie.

A predsa temno nezvíťazilo! A predsa v poslednej chvíli úplne neočakávane zvíťazilo to svetlejšie a lepšie.

Ako je to možné a ako k tomu došlo?

Možné je to tak, že okrem síl temna a diabla, ktorým načúva súčasná vláda a inšpiruje sa nimi, sú tu ešte aj sily Svetla a dobra. A tieto sily hľadajú neúnavne možnosť a priestor, ako ovplyvňovať k lepšiemu dianie na zemi, vinou ľudí podliehajúcej vláde temna.

Sily Svetla hľadajú neúnavne možnosti, ako v kľúčových momentoch pozitívne ovplyvniť ľudí v ich rozhodovaní. Trebárs vtedy, keď sa ich vnútro čo i len na okamih otvorí niečomu svetlejšiemu, lepšiemu a spravodlivejšiemu.

A k tomuto aktu došlo u dvoch poslankýň v rozhodujúcej chvíli pri hlasovaní v parlamente. Vnútorne sa v tomto momente otvorili smerom nahor tým, že ich svedomie bolo zasiahnuté pochybnosťou o spravodlivosti a čestnosti zámeru vydať Róberta Fica na väzobné stíhanie. Kvôli tejto pochybnosti, kvôli hlasu vlastného svedomia nemohli zahlasovať za. A nie je vôbec náhoda, že to boli práve ženy, pretože ženy sú vnútorne oveľa citlivejšie, otvorenejšie a vnímavejšie ako muži.

Týmto nechcem tvrdiť, že spomínané poslankyne sú nejaké duchovné bytosti, alebo že Róbert Fico je anjel. To nie, ale čo sa týka Róberta Fica, predstavuje neporovnateľne svetlejšiu a lepšiu alternatívu než to, čo nám teraz vládne.

Je to podobné, ako za čias vojny proti fašizmu. Ani Stalin nebol anjel, ale za vtedajším Sovietskym zväzom v jeho boji stáli sily Svetla, pretože Hitler a fašistické Nemecko predstavovali absolútne temno. A presne takto isto je tomu aj dnes pri súčasnej slovenskej vláde.

Ale tak, ako v druhej svetovej vojne nakoniec zvíťazil Sovietsky zväz, rovnako sme i my na Slovensku mali možnosť vidieť, že temno, ovládajúce takmer všetky mocenské pozície v štáte, môže byť predsa len nakoniec v rozhodujúcej chvíli porazené tým lepším a svetlejším. Videli sme, že aj dnes môže zvíťaziť Dávid nad Goliášom.

Kľúčovým momentom, v ktorom dochádza k porážke temna, je zachytenie citového impulzu svedomia a následné jednanie v súlade s ním!

Svedomie je totiž našim kontaktom so silami Svetla a Boha! Svedomie je hlasom Božím v nás! A našou úlohou je mu načúvať a jednať s ním v súlade. Tak budeme kráčať cestou Svetla, pretože naše svedomie nám bude sprostredkovávať inšpirácie zhora.

Svedomie sa v nás ozýva cez cit. Nie cez racionalitu rozumu, čím ale nieje povedané, že svedomie a cit sú iracionálne. Naopak! Sú prejavom vyššej „racionality“, než je tá rozumová. Sú prejavom duchovnej podstaty človeka, spojenej s Duchom Božím.

Týmto spôsobom ovplyvňujú sily Svetla ľudí, a týmto spôsobom bojuje Svetlo na zemi za svetlé hodnoty. Bojujú za ne ľudia, ktorí sa tomu dokážu vnútorne otvoriť, a ktorí sa za to dokážu aj pozemsky postaviť. Presne tak, ako sa to stalo v slovenskom parlamente pri kľúčovom hlasovaní o vydaní Róberta Fica na väzobné stíhanie.

Takýto proces sa však nemá diať ojedinele, výnimočne a nevedome! Takýto proces sa na našej zemi má stať vedomý! Vedome sa máme nechať inšpirovať citom a svedomím, a vedome máme jednať v súlade s nimi! Tak potom bude možné zahájiť víťazné ťaženie Svetla proti temnote, ktorá momentálne spútava našu zem.

Svedomie a cit patria k vyššej podstate človeka a rozumová racionalita patrí k nižšej podstate človeka.

Rozumová racionalita, doprevádzaná mnohými ľudskými chybami a nedostatkami, vytvára v človeku napojenie k nižším úrovniam. Odtiaľ potom čerpá, odtiaľ sa inšpiruje a tým sa stáva služobníkom nízkosti a temna. Takýchto ľudí je dnes plná zem. Preto na nej vládne temno.

Temno môžu poraziť len ľudia citu a svedomia. Len ľudia, ktorých rozumová racionalita je podriadená citu a svedomiu, pretože takýto ľudia sú schopní prijímať inšpirácie zo Svetla a robiť náš svet svetlejším.

Staňme sa preto nimi aj my! A to tým, že sa začneme viac a oveľa vedomejšie otvárať svojmu citu a svedomiu. Že sa necháme nimi inšpirovať a budeme sa podľa nich riadiť.

Staňme sa takýmito ľuďmi, lebo práve takýchto ľudí potrebuje naša úbohá, temnotou spútaná planéta ako soľ. Preto sa staňme soľou zeme! Staňme sa soľou zeme, čiže ľuďmi, ktorí začnú pretvárať zem v súlade s hodnotami Svetla.

Nech nám v tom Boh pomáha! Ak totiž budeme prosiť v blízkej dobe Boha o pomoc, jeho pomoc v podobe inšpirácie čo máme robiť a ako sa máme zachovať k nám príde jedine prostredníctvom citu a svedomia.

Na vlne nenávisti! Fašizácia Európy a zatratenie duše!

23.05.2022

Európa je fašizovaná a nacifikovaná! A to čoraz viac! Fašizmus a nacifikácia sú synonymami slova nenávisť. Fašizácia je nenávisť, pochádzajúca zo špičiek spoločnosti a nacifikácia je nenávisť, prejavovaná obyvateľstvom, ktoré sa stáva nacifikované pod vplyvom fašizácie zhora. Západný svet ochorel nenávisťou, ktorá je vždy zameraná proti niekomu. Za čias [...]

Mediálny monopol pravdy o Ukrajine spochybnený podobenstvom Krista!

05.05.2022

Aj ľudia nie príliš znalí Ježišovho učenia poznajú známe podobenstvo o dvoch cestách. O ceste širokej, vedúcej do zatratenia, po ktorej kráča väčšina, a o ceste úzkej, vedúcej k spáse, ktorú nachádzajú iba nemnohí. Ako to súvisí s Ukrajinou? Alebo, presnejšie vyjadrené, ako súvisí toto podobenstvo s informovaním medií o dianí na Ukrajine? Súvis je nasledovný: [...]

Západní pokrytci mohli zabrániť vojne! Ale nechceli!

25.02.2022

Americká a britská rozviedka vedeli, že sa Rusko chystá vojensky vstúpiť do Ukrajiny. Táto skutočnosť dodávala smrteľnej vážnosti požiadavkám Vladimíra Putina na novú európsku bezpečnostnú architektúru. Zo všetkých najdôležitejšia bola požiadavka, že Ukrajina nikdy nevstúpi do NATO. Ak by západ dal Putinovi túto záruku, stačil jediný podpis a k nijakému [...]

Remišová Veronika, podcast

Remišová napomína Sulíka s Matovičom: Predčasné voľby nikomu nepomôžu

01.07.2022 21:04

Vicepremiérke Remišovej veľmi záleží na tom, aby koalícia vydržala. Preto verejne vyzýva svojich kolegov, aby držali spolu.

Alexej Navaľnyj

Žijem si ako Putin a Medvedev, opisuje Navaľnyj pobyt v novej väznici

01.07.2022 19:15

Žijem si ako Putin a Medvedev, píše väznený Navaľnyj na Twitteri.

Julian Assange

Assange sa odvolal proti svojmu vydaniu do USA

01.07.2022 19:06

Austrálčan Assange, ktorý bude mať 3. júla 51 rokov, je už od roku 2019 zadržiavaný v prísne stráženej väznici Belmarsh neďaleko Londýna.

Recep Tayyip Erdogan

Turecký súd nariadil zablokovať webstránky Deutsche Welle a Hlasu Ameriky

01.07.2022 18:21

Kritici hovoria, že ide o pokus potlačiť zahraničné spravodajské stránky, ktoré sa v súčasnosti v Turecku tešia obľube.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 49640x
Priemerná čítanosť článkov: 2613x

Autor blogu

Kategórie